Press

Mám rád plemená typu BULL

"Mám rád plemená typu BULL, ale pýtam sa, na čo je komu 20 takýchto psov a ešte k tomu na reťazi? A ako je zabezpečená socializácia týchto 20 psov? Ak psa 3 roky držíte na reťazi a potom sa z nej niekam dostane, ako bude reagovať? Zakážme psov, ale aké plemená? Kto sa odváži povedať, že toto plemeno je nebezpečné a tamto nie?“

Read more...
 

Cvičí vlčiaky pre Američanov

Budíček o siedmej, osobitný rozvrh ako v škole naplánovaný do poslednej minúty, plávanie, trenažér či prechádzky po meste. Tak vyzerá denný program psov vo výcvikovom stredisku kynológa Jozefa Mravíka v Žitavanoch pri Zlatých Moravciach. Stovky perfektne vycvičených chlpáčov z tejto farmy slúžia v armádach po celom svete, zachraňujú zranených, ale pomáhajú aj chorým deťom. (NA FOTOGRAFII - NEPREDAJNÝ: Za tohto šampióna ponúkali majiteľovi 50-tisíc eur (1,5 mil. Sk).)

Read more...
 

Psy slovenského chovateľa slúžia izraelskej, brazílskej a americkej polícii i armáde

„Čo pre mňa znamená pes? To, čo pre ľudí chlieb. Nie preto, že by som ho musel jesť, ale mám ho každý deň. Neviem si predstaviť, že by som sa ráno zobudil a nemal pri sebe psa, aj keď niekedy mi lezú na nervy," vyznáva sa profesionálny chovateľ štvornohých miláčikov Jozef Mravík. Psom sa venuje vyše dvadsať rokov. Jeho odchovanci sú rozlezení po celom svete. Slúžia v americkej armáde a polícii, spokojní sú s nimi brazílski či dokonca izraelskí muži zákona a špeciálnych jednotiek Mosad.

Read more...
 


zoorky.com